OPIS KURSU:
Kurs przeznaczony dla osób chcących poszerzyć swoje doświadczenie nurkowe o zakres użycia jednostek napędowych DPV. Cały kurs prowadzony jest w środowisku wody otwartej.

CEL KURSU
Szkolenie składa się z części teoretycznej uwzględniającej takie elementy jak : historia powstania koncepcji używania jednostek napędowych w nurkowaniu, rodzaje oraz modele skuterów, planowanie nurkowania skuterowego, team position, czy konserwacje. Drugą częścią szkolenia są warsztaty lądowe na których kursant uczy się min : wyważać skuter, regulować długość linki, poznaje wnętrze oraz zasady działania skutera. Część wodna to 3- 4 nurkowania w przedziale głębokości od 5 do 20 m z szeregiem ćwiczeń do wykonania, począwszy od poprawnego wyważenia i wytrymowania się ze skuterem, po radzenie sobie z nagłymi problemami takimi jak awaryjne hamowanie, manwery antykolizyjne czy też holowanie nurka z uszkodzonym skuterem, bądź dzielenie się gazem.

WYMAGANIA DLA KANDYDATOW
Kandydat na nurka DPV musi posiadać ukończony minimum kurs OWD plus 10 nurkowań oraz używać płyty z szerokim pasem krocznym.

CZAS TRWANIA KURSU
Czas trwania kursu to dwa dni i może być traktowany jako jedna ze specjalizacji do szkolenia AOWD

Cena kursu: 

1000 zł + 250 zł licencja wraz z podręcznikiem w wersji elektronicznej

UWAGA!
Cena nie obejmuje: kosztów kursanta i kosztów instruktora, ewentualnych opłat bazowych, napełniania butli podczas pobytu, dojazdu oraz noclegów, wypożyczenia brakujących elementów sprzętu.

Zapraszamy do kontaktu w celu zapisania tel. +48 515 494 474, +48 881 789 611