Diving Maniacs THE ULTIMATE DIVE EXPERIENCE

598-12

SPECJALIZACJA SSI: Nurkowanie wrakowe WRECK DIVING
Katastrofy, wojny, bitwy morskie,  pomyłki sterników, marynarzy, błędy konstrukcyjne -  wszystko to prowadzi do uszkodzenia statku czy też okrętu. W konsekwencji taka zniszczona jednostka toni i tonie aż osiądzie na dnie. Czasami mijają lata (w niektórych przypadkach nawet wieki) aż ktoś go znowu odnajdzie. Czasami są to archeolodzy, czasami zapaleni odkrywcy, a jeszcze innym razem zupełnie przypadkowi ludzie, rybacy, którzy zaczepili o wrak swoimi sieciami. 
Specjalizacja nurkowanie wrakowe pozwala Tobie na własne oczy zobaczyć te piękne i monumentalne pozostałości dawnych jednostek pływających. Zanurzyć się zarówno w ich historię jak i pozostałości znajdujące się pod wodą. Pierwsze nurkowanie na wraku jest niezapomnianym przeżyciem, którego warto doświadczyć.
 
Co potrzebujesz, aby rozpocząć kurs?
·      Wiek minimum 12 lat 
·      Wymagany certyfikat SSI Open Water Diver, Open Water Diver Junior lub stopień równorzędny innej organizacji
 
Czego nauczysz się na kursie?
W trakcie kursu nauczysz się jak bezpiecznie nurkować na wrakach, rozpoznawać i omijać zagrożenia na nich występujące czy bezpiecznie planować nurkowanie. W trakcie kursy nauczysz się obsługiwać specjalistyczny sprzęt nurkowy wykorzystywany podczas tych nurkowań.
W trakcie trwania wykładów i zajęć w wodzie nauczysz się organizować, planować i wykonywać nurkowania na wraku. Zapoznasz się i przećwiczysz techniki awaryjne na wypadek gdyby wystąpiła potrzeba ich zastosowania podczas nurkowania na wrakach. 
 
Jak długo trwa kurs
Kurs nurkowanie wrakowe to wykład oraz dwa nurkowania na wrakach. Każdy adept kursu uzyskuje certyfikat po prawidłowo wykonanych wszystkich ćwiczeniach. Każdy uczestnik kursu będzie miał odpowiednią ilość czasu aby nabyć wszystkie umiejętności. Czas trwania kursu jest zależny od kursanta ,ale zazwyczaj trwa dwa dni.
 
Co jest Ci potrzebne aby rozpocząć?
·      Materiały szkoleniowe - otrzymasz w naszym Centrum Nurkowym, w wersji elektronicznej, będziesz mógł się z nimi zapoznać przez swój smartphone lub laptop czy komputer.
·      Cały sprzęt na czas kursu otrzymasz od nas .
Jedyne co jest potrzebne z Twojej strony to chęć wzięcia udziału w kursie.
 
Co po kursie?
Po kursie poznasz tajniki, zasady i obostrzenia nurkowania na wrakach.  Ukończenie specjalizacji otwiera Ci możliwość nurkowania na wrakach bez nadzoru Dive Profesional SSI oraz przybliża Cię do zdobycia stopnia Advanced Diver SSI ,a także prowadzi do zdobycia stopnia Master Diver.

W ramach kursu:
-       wykłady teoretyczne
-       zajęcia praktyczne 
-       materiały 
-       certyfikat 
-       wypożyczenie brakujących elementów sprzętu po za maska ,fajką i płetwami 
 

Masz pytania to pisz alex@divingmaniacs.pl lub dzwoń +48 515 494 474 Odwiedź Nas osobiście (ul. Słowackiego 8a Chełmno )  Centrum Nurkowe Diving Maniacs – chętnie odpowiemy na Wasze pytania oraz przedstawimy wszystkie szczegóły dotyczące programu .